z domácích kurtů ze světových kurtů reprezentace přečetli jsme zeptali jsme se z historie komentáře úvodní stránka

Přečetli jsme

10.06.2009 Jestli je tohle krize českého tenisu, tak ať trvá, přeje si Kaderka
Moravský týden si patřičně užíval prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka. Pravidelně pendloval mezi Brnem a Prostějovem, kde se hrál ženský turnaj ITF a mužský UniCredit Czech Open. A v sobotu předával cenu pro vítěze Janu Hájkovi, který vyhrál největší tenisový podnik v České republice.

15.04.2009  Jak věří našim týmům světoví tenisoví fanoušci?
Na konci dubna hraje naše fedcupová reprezentace proti Americe, Italky nastoupí s obhájkyněmi titulu týmem Ruska. Který z těchto čtyř týmů má podle tipujících největší šanci vyhrát Fed Cup? Skoro čtyři tisíce fanoušků určilo následující pořadí – Rusko 66%, Česká republika 13%, USA 12 % a Itálii věří jen devět procent fanoušků.
04.01.2015 | 13:07 Češi na Hopman Cupu porazili Kanadu
Čeští tenisté vyhráli v úvodním zápase Hopman Cupu v Perthu nad Kanadou 2:1. Vstup do nové sezóny se povedl Lucii Šafářové, která porazila favorizovanou Bouchardovou 6:0 a 6:4. Adam Pavlásek sice dvouhru s Pospisilem prohrál 6:7, 2:6, ale v rozhodující čtyřhře český pár přidal vítězný bod po výsledku 6:4 a 6:2.
31.12.2014 | 14:45 Štěpánek kvůli zranění vynechá Australian Open i Hopmanův pohár
Radek Štěpánek se kvůli zraněné pravé noze v lednu nezúčastní tenisového Australian Open. Vynechá i Hopmanův pohár, na němž ho nahradí Adam Pavlásek.
31.12.2014 | 14:43 Sportovci roku jsou Williamsová a Neuer
Za nejlepší sportovce roku zvolili členové Mezinárodní asociace sportovních novinářů AIPS americkou tenistku Serenu Williamsovou a německého fotbalistu Manuela Neuera.

25. 6. 2019 Ruka je lepší, vzkazuje Kvitová. Start ve Wimbledonu stále zvažuje
Zpátky na oblíbeném povrchu. Petra Kvitová zkouší po zranění ruky konečně trénovat na trávě. O startu ve Wimbledonu dvojnásobná vítězka grandslamového turnaje teprve rozhodne.

24. 6. 2019 Příběh jedničky. Před čtyřmi lety utekla ke kriketu, nyní je tenisovou královnou
Jako druhá Australanka v historii se tenistka Ashleigh Bartyová dostala na čelo žebříčku WTA. Poté, co získala v Paříži svůj první grandslamový titul, odstartovala v Birminghamu úspěšně také travnatou část sezony a zajistila si pozici tenisové královny. Před Wimbledonem tak bude opět patřit k hlavním favoritkám, tři roky nazpět přitom hrála kriketovou ligu.

24. 6. 2019 První vítězství na trávě. Vondroušová úspěšně vstoupila do turnaje v Eastbourne
Tenistka Markéta Vondroušová zvládla svůj první zápas po finále antukového Roland Garros. Světová šestnáctka dnes v Eastbourne porazila v 1. kole Čeng Saj-saj z Číny 6:2, 6:3 a dočkala se premiérového vítězství v kariéře na trávě v hlavní soutěži na okruhu WTA.

23. 6. 2019 Bartyová je světovou jedničkou, Federer získal titul v Halle
Australská tenistka Ashleigh Bartyová získala po výhře nad Němkou Julií Görgesovou titul v Birminghamu a je novou světovou jedničkou. Švýcar Roger Federer podesáté v kariéře ovládl turnaj v Halle. Češka Kateřina Siniaková nezvládla zápas prvního kola v Eastbourne.

22. 6. 2019 Strýcová do finále v Birminghamu neprošla. Bartyová je krok od tenisového trůnu
Finále tenisového turnaje v Birminghamu si Barbora Strýcová nezahraje. V semifinálovém utkání ji přehrála Ashleigh Bartyová dvakrát 6:4. Pokud australská hráčka vyhraje celý turnaj, stane se novou světovou jedničkou.

21. 6. 2019 Další české derby bylo pro Plíškovou konečná. Strýcová vyhrála ve dvou setech
Semifinále tenisového turnaje v Birminghamu si zahraje Barbora Strýcová. Zkušená česká tenistka přehrála ve čtvrtfinále kvalifikantku Kristýnu Plíškovou 6:2, 6:4. Ta tak nenapodobila překvapivé vítězství proti své sestře Karolíně.

19. 6. 2019 Sesterská bitva pro Kristýnu. Světovou trojku přetlačila ve třech setech
Premiérový souboj sester Plíškových v hlavní soutěži turnaje WTA vyhrála na trávě v Birminghamu překvapivě Kristýna. Světovou trojku Karolínu zdolala 6:2, 3:6, 7:6 a ve čtvrtfinále ji čeká Barbora Strýcová, která postoupila přes Sie Šu-wej z Tchaj-wanu. Už nyní je tak jisté, že turnaj, jehož poslední dva ročníky vyhrála nyní zraněná Petra Kvitová, bude mít českou semifinalistku.

Rozhodující momenty finále Fed Cupu 2014.

Získá některý z českých tenistů či tenistek v letošním roce grandlsamový titul?