z domácích kurtů ze světových kurtů reprezentace přečetli jsme zeptali jsme se z historie komentáře úvodní stránka

02.11.2012 Bude mít Petra pomocnice?

I přes všechny problémy Petry Kvitové se ukazuje, že český tým má stále větší sílu a v nouzi největší, by nemusel spoléhat jen na světovou osmičku. Lucie Šafářová postoupila letos do elitní dvacítky a před finále Fed Cupu byla na 17. místě WTA, deblistky Lucie Hradecká s Andreou Hlaváčkovou skončily druhé na Turnaji mistryň, Hlaváčková je na třetím a Hradecká na čtvrtém místě na světovém žebříčku. Kaderka si však stále myslí, že role Petry Kvitové jako týmového lídra je stále jasná a nehraditelná.

„Petra se vždycky dokázala zvednout, i když už tomu mnozí nevěřili. Nemocná už byla ve fedcupových duelech několikrát, nedá se zapomenout na rok 2009, to chodila v Brně na začátku týdne o berlích a pak v semifinále proti Američankám porazila Bethanii Mattekovou-Sandsovou. Co je však důležité, český tým je stále silnější, i když je v jiné pozici. Do Moskvy jsme loni jeli s tím, že můžeme překvapit, díky Petře jsme získali Fed Cup, ale letos je to opačné. Věřím, že vyhrajeme, ale může to být obrovsky těžké, když se Srbky zakousnou. Přirovnal bych jejich pozici k té naší, když hráli muži Davis Cup v Argentině,“ říkal před finalovým zápasem Kaderka.
Určitě bude dobře, když největší díl odpovědnosti nebude ležet jen na Petře Kvitové.
24. 7. 2021 Tenisová exhibice na Olympijském festivalu: Plekanec na trestné dostal pivo
Čtyři české sportovní hvězdy současnosti i nedávné minulosti berou do ruky tenisovou raketu a rozehrávají se před sobotním exhibičním utkáním v areálu SKP Kometa v brněnských Pisárkách.

19. 7. 2021 Tenistka Krejčíková klepe na dveře první desítky. Už je českou dvojkou
Tenistka Barbora Krejčíková se po triumfu na Prague Open posunula na 11. příčku světového žebříčku. Vítězka Roland Garros tak dosáhla na zatím nejlepší umístění v singlové kariéře, v pořadí čtyřhry už byla i jedničkou.

18. 7. 2021 Nejvíc titulů, (skoro) nejvíc peněz. Nyní se chce Krejčíková porvat i o medaile
S křehkým úsměvem nemilosrdně válcuje tenisový svět. „Sama jsem překvapená, jak se mi daří,“ poznamenala Barbora Krejčíková po triumfu na Livesport Prague Open. Sice už si trochu zvykla na postavení grandslamové vítězky z Paříže, příslušnost k absolutní elitě ženského tenisu jí ale při rozhovorech s médii stále trochu vyvádí z míry. Na kurtu ne – tam se mění v šelmu.

18. 7. 2021 Neúprosný tajfun Krejčíková. Její hlad po trofejích odnesla krajanka Martincová
/FOTOGALERIE/ Ne, finále Prague Open nenabídlo právě vyrovnanou tenisovou podívanou. Barbora Krejčíková na pražském turnaji porazila 6:2 a 6:0 krajanku Terezu Martincovou, zápas trval jen něco málo přes hodinu. Vítězka nedávného French Open tak získala v krátkém časovém rozmezí už třetí singlovou trofej.

17. 7. 2021 Sezona snů nekončí. Martincová si zahraje o první titul, navíc doma
/FOTOGALERIE/ Turnaj Prague Open v pražské Stromovce bude mít ryze české finále. O titul se v neděli utkají Barbora Krejčíková s Terezou Martincovou, která v šestadvaceti letech usiluje o svůj první titul na okruhu WTA. „Takhle nervózní jsem ještě nebyla, hrozně to na mě padlo,“ popsala Martincová.

16. 7. 2021 Jízda pokračuje. Krejčíková pokecala s Jágrem, pak nadělila kamarádce kanára
Tenistka Barbora Krejčíková neztrácí chuť vítězit ani na Livesport Prague Open. Na turnaji konaném v areálu TK Sparta na okraji pražské Stromovky ve čtvrtfinále vyřadila svou deblovou parťačku Kateřinu Siniakovou a z posledních osmnácti zápasů ve dvouhře jich vyhrála sedmnáct. „Snad se na mě Katka nebude zlobit,“ povídala Krejčíková. 

15. 7. 2021 Pála věří v olympijskou medaili a smutní kvůli fanouškům: Byli kořením olympiády
Ideální scénář olympijského turnaje tenistek zní lákavě: čtyři Češky v semifinále dvouhry, což by znamenalo kompletní sadu medailí. Při pohledu na složení českého kvarteta by podle mnohých fanoušků nemuselo jít o utopii, ale fedcupový kapitán Petr Pála, který bude mít s trenérem Davidem Kunstem elitní sestavu v Tokiu na starost, bude rád za každý cenný kov.


Rozhodující momenty finále Fed Cupu 2014.

Získá některý z českých tenistů či tenistek v letošním roce grandlsamový titul?
16 ANO
18 NE