z domácích kurtů ze světových kurtů reprezentace přečetli jsme zeptali jsme se z historie komentáře úvodní stránka

03.09.2012 | 09:37 Petra Kvitová a dokonalá americká série

Petra si premiérově čtvrtfinále na US Open v New Yorku nezahraje, o šest let starší Francouzka Marion Bartoliová byla proti. Petra sice vyhrála první set, ale pak už bylo vše v jasné režii usilovné Francouzky. Jakoby Bartoliová úplně vymazala z paměti nedávnou prohru v Montrealu, kde získala jen dvě hry, poučila se a větší agresivitou a přesnějšími údery si poprvé v kariéře otevřela cestu mezi posledních osm tenistek. „Začala víc riskovat, hrála víc agresivně, šla do mě a neudělala moc chyb," říkala Kvitová po zápase stanici Radiožurnál.

„Já jsem na to moc neměla odpověď, a když jsem se snažila, tak jsem to buď zkazila, nebo jsem to zahrála do špatného místa. Byl to bezradný pocit.“ Do zápasu v New Yorku měla Kvitová vyrovnanou bilanci 2:2, poslední dva vítězné zápasy patřily právě Petře.

Jak vypadala cesta Kvitové do osmifinále? První kolo Slovinka Polona Hercogová 7:6(6), 6:1, druhé Francouzka Alize Cornetová  6:4, 6:3, třetí kolo její krajanka Pauline Parmentieová 6:4, 6:4 a znovu Francouzka Marion Bartoliová 6:1, 2:6, 0:6.

Ze sedmnácti zápasů na americkém kontinentu vyhrála česká tenistka Petra Kvitová patnáct a to je vynikající bilance! Zapomeňme na zklamání, výsledek americké mise Petry Kvitové je vynikající - tři turnaje, dva tituly! Dva týdny po triumfu v Montrealu a semifinále v Cincinnati ovládla bez ztráty setu New Haven, když ve finále zdolala Rusku Marii Kirilenkovou, a vrátila jí porážku z nedávné olympiády. Navíc se Petra stala vítězkou Emirates Airlines US Open Series, do tohoto poháru se počítají turnaje Premier na americkém kontinentu –  Stanford, Carlsbad, Washington, Montreal, Cincinnati a New Haven. Poprvé v kariéře se Petře povedlo uspět na turnajích v Americe, v podnebí, kde se dlouho trápila kvůli svému astma. A to je do další části sezony hodně nadějné!

Rozhodující momenty finále Fed Cupu 2014.

Získá některý z českých tenistů či tenistek v letošním roce grandlsamový titul?