z domácích kurtů ze světových kurtů reprezentace přečetli jsme zeptali jsme se z historie komentáře úvodní stránka

31.12.2014 Sportovec roku 2014: Petra Kvitová a tým Fed Cupu!

Kolem výsledku ankety Sportovec roku 2014 bylo hodně debat, zda má větší cenu olympijská medaile či vítězství ve Wimbledonu a podíl na triumfu ve Fed Cupu. Nakonec po zásluze vyhrála Petra Kvitová a tým Fed Cupu, v anketě Klubu sportovních novinářů porazila olympijskou šampionku ve snowboardcrossu Evu Samkovou, nejlepší týmem roku se stala fedcupová reprezentace, kde vedle Petry hraje už dlouho dobu vítěznou roli Lucie Hradecká! Petra získala ocenění podruhé v kariéře po roce 2011, stejně jako český Fed Cup. Tomáš Berdych se umístil na desátém místě, na 24. místě skončila Lucie Šafářová.

Jaké bylo pořadí? Jednotlivci: 1. Petra Kvitová 1530 bodů, 2. Eva Samková (snowboarding) 1520, 3. Martina Sáblíková (rychlobruslení) 1393, 4. Ondřej Moravec 1260, 5. Gabriela Soukalová (oba biatlon) 1150, 6. Barbora Špotáková (atletika) 912, 7. Leopold König (cyklistika) 826, 8. Lukáš Krpálek (judo) 790, 9. Ondřej Synek (veslování) 737, 10. Tomáš Berdych 591. Tým roku: 1. Fedcupový tým ČR (Kvitová, Lucie Šafářová, Lucie Hradecká, Andrea Hlaváčková, Klára Koukalová, Barbora Záhlavová-Strýcová, kapitán Petr Pála) 467, 2. smíšená štafeta biatlonistů (Moravec, Soukalová, Jaroslav Soukup, Veronika Vítková) 377, 3. fotbalový tým ČR 248. Cenu Emila Zátopka pro sportovní legendu získala in memoriam Miloslava Rezková-Hübnerová, olympijská vítězka ve skoku do výšky z roku 1968. Nejlepším sportovcem roku v juniorské kategorii se stala mistryně světa na 10 km chůze Anežka Drahotová. V 56. ročníku ankety rozhodly o pořadí hlasy 199 žurnalistů. Žena kralovala anketě podeváté za sebou, posledním mužem na prvním místě byl v roce 2005 hokejista Jaromír Jágr.

Rozhodující momenty finále Fed Cupu 2014.

Získá některý z českých tenistů či tenistek v letošním roce grandlsamový titul?